Pasłęk

Pasłęk 25 km – Pasłęk to liczące około 12 tysięcy mieszkańców miasto, słynące głównie jako miejscowość turystyczno – rekreacyjna, lecz w większej części utrzymująca się z rolnictwa. Miejsca które warto odwiedzić: Zamek Krzyżacki z XIV w., Park Rekreacyjno-Edukacyjny dla dzieci i młodzieży który znajduje się w centrum Pasłęka na Placu Tysiąclecia, Sand Valley pole golfowe, Eko Snails Garden czyli farma ślimaków położona niedaleko Pasłęka w miejscowości Krasin.

Ostróda

Ostróda 30 km – Miasto jest położone na Pojezierzu Iławskim, nad Jeziorem Drwęckim. Jako, że jest to miasto bardzo stare, założone w 1329 roku, to nie brakuje w nim zabytków i atrakcji: Zamek krzyżacki,  Kościół gotycki św. Dominika Savio, Wieża Bismarcka, Żegluga Ostródzko-Elbląska, Promenada nad jeziorem Drwęckim.

Elbląg

Elbląg 50 km – Miasto znajduje się w miejscu styku dwóch zupełnie innych krain geograficznych: Żuław Wiślanych będących terenami depresyjnymi oraz Wysoczyzny Elbląskiej, która wznosi się ponad wodami Zalewu Wiślanego. Na terenie Elbląga znajduje się wiele zabytków oraz atrakcji: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, Katedra Św. Mikołaja w Elblągu, bażantarnia, Rodzinny Park Rozrywki „Nowa Holandia”,  Wyciąg narciarski na górze Chrobrego, Kanał Elbląski.

Olsztyn

Olsztyn 50 km – Olsztyn położony jest w środkowej części województwa warmińsko-mazurskiego nad rzeką Łyną i jest stolicą tego województwa. Na terenie miasta znajdują się dwa rezerwaty przyrody roślinności torfowej – Mszar i Redykajny. Warto odwiedzić Olsztyn aby zobaczyć: Muzeum Warmii i Mazur lub Zamek Kapituły Warmińskiej, Park Podzamcze (zwany również Zamkowym), Centrum Techniki i Rozwoju Regionu „Muzeum Nowoczesności”, Planetarium i Obserwatorium astronomiczne, Arboretum – ogród botaniczny, park trampolin oraz park linowy.

Frombork

Frombork 62 km – Miasto słynie przede wszystkim z bogatej historii. We Fromborku przebywał Mikołaj Kopernik, który jako kanonik kapituły warmińskiej żył i pracował na Wzgórzu Katedralnym przez ponad 30 lat. Warto wybrać się na wycieczkę do Fromborka aby zobaczyć: Wzgórze Katedralne (znajduje się na nim Bazylika Katedralna, Wieża Radziejowskiego, Dawny Pałac Biskupii, Wieża Mikołaja Kopernika i wiele innych), Muzeum Historii Medycyny, Festiwal Muzyki Organowej odbywający się w każde lato.

Malbork

Malbork 83 km – Miasto położone jest w południowym krańcu Żuław Wiślanych. Malbork to miasto obciążone historią. Już sama jego nazwa przywołuje na myśl pewne skojarzenia. A wszystko za sprawą Krzyżaków. Będąc na Warmii i Mazurach należy przyjechać do tego pięknego miasta żeby zobaczyć: Zamek Krzyżacki w Malborku znajdujący się na liście zabytków UNESCO, Jumpy Park-największy w Polsce park linowy, Dino Park, Oblężenie Malborka- jeden z najsłynniejszych i największych festiwali kultury średniowiecznej w Europie.