Jezioro Narie

Jezioro Narie – to jedno z najpiękniejszych polskich jezior o powierzchni ponad 1240 ha. Na jeziorze znajduje się 19 wysp. Wokół jeziora umiejscowione są wypożyczalnie sprzętu wodnego, rowerów, różnego rodzaju rozrywki i centrum handlowe. Głównymi miejscowościami z plażą i atrakcjami turystycznymi są Kretowiny i Bogaczewo. Gospodarzem jeziora jest zakład rybacki w Bogaczewie – tu można nabyć zezwolenia wędkarskie. Swoją siedzibę ma także Morąski Klub Żeglarski „Keja”.

Rozlewisko Morąskie i ścieżka widokowa

Rozlewisko Morąskie i ścieżka widokowa – to ekosystem bagienny z licznymi gatunkami roślin wodno-błotnych oraz miejsce gniazdowania ponad 150 gatunków ptaków (aż 18 z gniazdujących tu gatunków znajduje się na liście „Polskiej czerwonej księgi zwierząt”, a także przystankiem ptaków migrujących. Rozlewisko obejmuje 128,7 h. Piękno natury można podziwiać dzięki trasie spacerowej i dwóm wieżom widokowym.

Park miejski

Park miejski – jest to park rekreacyjny z ławeczkami, placem zabaw dla dzieci oraz muszlą koncertową na której odbywają się wszelkie wydarzenia w naszym mieście.

Kozia farma w Złotnej

Kozia farma w Złotnej – to certyfikowane gospodarstwo ekologiczne, miejsce wytwarzania serów z koziego mleka, ale także miejsce spotkań, degustacji, edukacji ekologicznej i wypoczynku blisko natury.

Stajnia Huragan w Raju

Stajnia Huragan w Raju – W stadninie można skorzystać z : jazdy konnej zwykłej i typu cross, prowadzanki dla dzieci, przejażdżki bryczką, możliwość zakupu swojskich produktów takich jak kiełbasy swojskie, produkty mleczne, wędliny​