Przyroda i atrakcje

Strona główna / UDOGODNIENIA I ATRAKCJE / Przyroda i atrakcje

Jezioro Skiertąg

Główna plaża tego jeziora znajduje się 300m od TAILOR HOTEL Sport & Conference. Do jeziora wpływa i wypływa rzeczka Drela, która swój bieg kończy w Jeziorze Ruda Woda, na plaży znajduje się molo
oraz miejsce do gry w piłkę plażową.

Jezioro Narie

To jedno z najpiękniejszych polskich jezior o powierzchni ponad 1240 ha. Na jeziorze znajduje się 19 wysp. Wokół jeziora umiejscowione są wypożyczalnie sprzętu wodnego, rowerów, różnego rodzaju rozrywki i centrum handlowe. Głównymi miejscowościami z plażą i atrakcjami turystycznymi są Kretowiny i Bogaczewo. Gospodarzem jeziora jest zakład rybacki w Bogaczewie – tu można nabyć zezwolenia wędkarskie. Swoją siedzibę ma także Morąski Klub Żeglarski „Keja”.

Rozlewisko Morąskie i ścieżka widokowa

To ekosystem bagienny z licznymi gatunkami roślin wodno-błotnych oraz miejsce gniazdowania ponad 150 gatunków ptaków (aż 18 z gniazdujących tu gatunków znajduje się na liście „Polskiej czerwonej księgi zwierząt”, a także przystankiem ptaków migrujących. Rozlewisko obejmuje 128,7 h. Piękno natury można podziwiać dzięki trasie spacerowej i dwóm wieżą widokowym.

Kozia farma w Złotnej

To certyfikowane gospodarstwo ekologiczne, miejsce uprawy roślin i hodowli zwierząt. 

Farma oferuje własnej produkcji sery zagrodowe z koziego mleka: krótko dojrzewające sery podpuszczkowe, śmietankowe twarożki z pasteryzowanego i niepasteryzowanego mleka, kozie sery solankowe, wędzone, a także kefiry i jogurty.

Jest to także doskonałe miejsce spotkań, degustacji, edukacji ekologicznej i wypoczynku blisko natury.

Jazda konna w raju

Jazda konna dla wszystkich grup wiekowych zarówno początkujących jak i zaawansowanych.

Zapraszamy na jazdę konną rekreacyjną, oprowadzanki dla dzieci, jazdę w terenie, a także hipoterapię na spokojnych i wytrzymałych koniach rasy huculskiej, które są szczególnie lubiane przez dzieci. 

Lokalizacja

Adres

ul. Żeromskiego 38
14-300 Morąg Polska

Profile

Social media

Hotel Tailor

Copyright 2021 ©. All rights reserved. Realizacja: BAJT.

Scroll to top